Start Rowery

Rowery


Klocki hamulcowe rowerowe


Na scenie wyścigów rowerów górskich firma EBC zaistniała dzięki użytkowaniu jej produktów przez wielokrotnych mistrzów świata i stała się dominującym producentem klocków do układów hamulcowych firm takich jak CANNONDALE, HOPE TECHNOLOGY, MAGURA, HAYES, AVID/SRAM, SHIMANO i wielu innych.

Klocki hamulcowe rowerowe EBC Brakes Zielone

ZIELONE (STANDARD)

Doskonałej jakości organiczne klocki hamulcowe rowerowe. Najlepsze do codziennej jazdy po szosie, w terenie i do trecking'u. Jeżeli nie jesteś pewien które klocki wybrać, te będą dla Ciebie najlepsze. Jest to najczęściej wybierany produkt na świecie. Długa żywotność i dobra siła hamowania.

Klocki hamulcowe rowerowe EBC Brakes Czerwone

CZERWONE - R (SPORT / DOWNHILL)

Zastosowana w tych klockach mieszanka organiczna o wyższym współczynniku tarcia, poprawia efektywność układu hamulcowego. Przeznaczone do zastosowań sportowych (np. XC / szosa / downhill), gdzie standardowa mieszanka klocków zielonych może okazać się niewystarczająca. Odznaczają się niezbyt długą żywotnością ale świetną siłą hamowania. Oszczędzają tarcze hamulcowe pod kątem zużycia oraz przegrzania.

Klocki hamulcowe rowerowe EBC Brakes Złote

ZŁOTE - HH (CROSS COUNTRY / DOWNHILL)

Klocki spiekane, oferują maksymalną efektywność w połączeniu z dużą żywotnością, wyznaczają nowy standard wśród klocków hamulcowych. Doskonałe do jazdy w trudnych warunkach (błoto, woda, piasek) oraz na długie strome zjazdy (najwyższa odporność na wysokie temperatury). Jeżeli masz problem z klockami standardowymi, wybierz złote - problem zniknie. Klocki te oferują potężną moc hamowania i najdłuższą żywotność. Oferowane również do downhill'u do systemów oryginalnie wyposażonych w klocki spiekane i najwyższej jakości tarcze hamulcowe (nieoznaczone "Resin pad only"), aby uniknąć przegrzania systemu.


Tarcze hamulcowe rowerowe


Tarcze hamulcowe rowerowe EBC Brakes StandardTarcze hamulcowe rowerowe EBC Brakes Oversize

STANDARD / OVERSIZE

Tarcze EBC Oversize pozawalają na zastosowanie zwiększonych średnic. Możliwe jest powiększenie tarcz standardowych 160/165 mm na 180 mm (średnie zwiększenie mocy hamowania) lub na 203 mm (duże zwiększenie mocy hamowania).

Tarcze hamulcowe rowerowe te są dostępne w 2-óch rodzajach: standardowym okrągłym lub konturowym (powycinana krawędź).

Wykonane są z najwyższej jakości hartowanej stali, szlifowane diamentem. Są kompatybilne z każdym rodzajem klocków hamulcowych do rowerów górskich. Tarcze te można zamontować na większości standardowych piast rowerowych (6 śrub), posiadają także dołączony adapter do zacisku hamulcowego. Zestaw taki zapewnia większą siłę hamowania, oraz lepsze wyczucie hamulców.

Oprócz popularnych tarcz Oversize, EBC oferuje także zamienniki dla tarcz o standardowym rozmiarze. Seria konturowych tarcz VR wykonanych ze stali nierdzewnej charakteryzuje się wyjątkową lekkością oraz trwałością. Są one wykonane w standardowej wielkości 160 mm.

Wiele współczesnych rowerów aby zachować niską cenę wyposażanych jest w tarcze do których można stosować jedynie organiczne klocki hamulcowe. Tarcze serii VR dla MTB są wykonane niezwykle precyzyjnie z wysokogatunkowej stali odpowiednio utwardzone i zahartowane. Są odporne na przegrzanie a co za tym idzie deformacje, co oznacza że dźwignia hamulca nie będzie pulsować a hamulec będzie odporny na "fading" i utratę siły hamowania przy wielokrotnym mocnym hamowaniu.