Start Klocki hamulcowe EBC Brakes Red Stuff

Klocki hamulcowe EBC Brakes Red Stuff

Prezentacja klocków serii Red Stuff

Klocki hamulcowe z serii EBC Red Stuff są bardzo popularną mieszanką klocków wybieraną przez naszych klientów głównie z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że przy obniżonej o 60-90% emisji pyłów są pod tym względem najlepszym produktem, jaki można spotkać na rynku. A te minimalne ilości pyłu łatwo usunąć przez zwykłe zmycie, ponieważ nie zawierają one cząstek włókien stalowych, jak to ma miejsce w przypadku wszystkich innych klocków. Po drugie, już gdy są zimne hamują równie dobrze jak klocki oryginalne, a po rozgrzaniu działają jeszcze efektywniej.

Okładziny wykonane są z kompozytu ciernego na bazie włókien aramidowych wzmacnianego spiekami ceramicznymi. W porównaniu do wcześniejszej generacji klocków EBC Red Stuff (z okładzinami ciernymi nieceramicznymi) ten materiał jest o lata świetlne do przodu. Jest trwalszy, lepiej hamuje i jest cichszy. Klocki te zapewniają imponującą skuteczność przy częstym intensywnym hamowaniu.

W porównaniu z półmetalicznymi klockami hamulcowymi, emitują znacznie mniej pyłu i są w stanie wyhamować klasyczną limuzynę, sportowe auto kompaktowe, bądź stuningowanego hatchbacka z prędkości 160 km/h na odcinku o 13 metrów krótszym w porównaniu z oryginalną częścią zamienną. Pokryte są opracowaną przez EBC specjalną powłoką konserwującą powierzchnię tarcz i przyspieszającą proces docierania. Nominalny współczynnik tarcia 0,5 przy obniżonej o około 50% emisji pyłów. Mają szczególne zastosowanie w samochodach z napędem na cztery koła jak np. Subaru Impreza oraz Mitsubishi Evo, są również doskonałe w cięższych samochodach jak BMW M3, M5 czy Audi A4, A6.

Zakres temperatur pracy klocków hamulcowych

 

Klocki hamulcowe EBC Red Stuff skutecznie hamują już od zimnych hamulców, aż do temperatury 750°C. Poniżej na obrazku został przedstawiony zakres temperatur w których klocki EBC hamują efektywnie.

Pełna oferta klocków hamulcowych EBC

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupów klocków hamulcowych EBC Red Stuff oraz pozostałych serii i produktów.

Oferujemy Państwu fachowe doradztwo w zakresie doboru klocków jak i pozostałych podzespołów.

Najprostszym i najwygodniejszym sposobem doboru klocków hamulcowych jest nasza wyszukiwarka po pojeździe, w przypadku problemu z doborem klocków prosimy o kontakt pod numerem (12) 265 02 35.

 
Pełna oferta klocków hamulcowych EBC Red Stuff

Poprawna wymiana klocków hamulcowych

 

Przygotowaliśmy film dla naszych klientów, który przedstawia proces wymiany klocków hamulcowych oraz tarcz hamulcowych. Proces wymiany podzespołów układu hamulcowego został podzielony na kilka etapów w celu łatwego zobrazowania i przyswojenia wiedzy.

 

Normy bezpieczeństwa klocków hamulcowych ECE R90

 

Nasze klocki hamulcowe EBC Red Stuff spełniają normy bezpieczeństwa i posiadają europejską homologację ECE R90 dla większości modeli pojazdów, więcej informacji uzyskają Państwo po kontakcie z naszym działem handlowym. Na tylnej części każdego klocka znajduje się odpowiedni zapis, informujący o uzyskaniu certyfikatu R90. Każde certyfikowane klocki posiadają taki zapis, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób można zweryfikować czy zakupiony produkt spełnia minimalne standardy bezpieczeństwa.